Şu zamanlar epeyce gündeme gelen meseleler arasında yer alan Ce Belgesi Neden Önemlidir için bir makale yazdık. Burdaki derlemede Ce Belgesi Neden Önemlidir ile alakalı epeyce değişik noktalara yer verdik, işinize yarayacağını düşünüyoruz.

Ce belgesi sertifikası“CE işareti” neden önemlidir? 

 “CE işareti”, Avrupa Birliği’nin uyulması mecburi olan birtakım Yeni Yaklaşım Direktifleri kapsamında yer alan ürünlere iliştirilen bir işaret olduğu için, söz konusu mevzuat kapsamına giren ve AB üyesi ülkelerde piyasaya arz edilecek olan ürünlerin bu işareti taşıması zorunludur. Diğer bir ifadeyle, bu işaret, ürünlerin, AB üyesi ülkelerde serbest dolaşıma çıkabilmesi için bir çeşit pasaport işlevi görmektedir.

Türkiye’nin de Avrupa Birliği mevzuatını uyumlaştırarak uygulayacak olması nedeniyle, ilgili mevzuatın yürürlüğe girmesiyle birlikte, ülkemizde piyasaya arz edilecek ürünlerin de bu işareti taşıması zorunlu hale gelmektedir.

ce belgesi danışmanlığı adlı derlememize göz gezdirebilir, ce belgesi danışmanlığı detaylar için ise sitemizi inceleyebilirsiniz.