UBB KAYDI NEDİR .

T.C.İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası (TİTUBB), Tıbbi Cihaz Yönetmeliği (93/42/EEC), Vücuda Yerleştirilebilir Aktif Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği (90/385/EEC) ve Vücut dışında kullanılan (İn Vitro) Tıbbi Tanı Cihazları Yönetmeliği (98/79/EC) kapsamındaki ürünler/cihazlar ile bunların üretimini, ithalatını, dağıtım ve satışını yapan firma ve kurumların kayıt/bildirim işlemlerinin yapıldığı web tabanlı bir sistemdir.

İlaç veya tıbbi cihaz alanında faaliyet gösteren ve tedarik zincirinin en üstünde yer alan üretici veya ithalatçı tüm firmalar Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankasına kayıt olmalıdır.

UBB kaydı olmayan tedarikçiler için tanınmama ve akredite olamama durumu ortaya çıkacak geri ödeme talebinde bulunamayacaklardır.

Sosyal Güvenlik Kurumu geri ödeme sistemleri Ulusal Bilgi Bankasını kullanmaktadırlar. Sisteme kaydedilmemiş ürünlerin geri ödemesi kurum tarafından yapılmamaktadır.

TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBI CİHAZ ULUSAL BİLGİ BANKASININ AMACI NEDİR .

İlaç ve tıbbi cihazların ihale, teklif, sipariş, nakliye, satın alma, stok, hastaya order, fatura ve ödeme gibi ticaretin tüm süreçlerinin konuyla ilgili her kişi ve kurum tarafından elektronik ortamda yürütülebilmesi projenin ulaşmak istediği temel hedeftir. Ulusal Bilgi Bankası (UBB) e-ticaret için temel altyapıyı sağlamış olacaktır.

UBB KAYDI HİZMETLERİMİZ .

1.    Firma, yetkili ve bayi kayıtlarının yapılması

2.    UBB kaydı yapılacak ürün listelerinin kontrolü, sisteme kaydedilmesi

3.    Başvurunun yapılması ve işlemlerinizin sonuçlandırılmasına kadar geçen her aşamadan firmanızın bilgilendirilmesi,

4.    Kaydı yapılan ve onaylı ürünlerin rutin kontrolü ve güncellemeleri